systém komplexní podpory pro řízenou implantologii
Zjistit více

Výhody Řízené implantologie / Indikace

Řízená a navigovaná implantologie jsou současnými trendy. Díky šablonám lze řídit implantaci proteticky (Forward thinking Backward planning). Zavádění implantátů se provádí pomocí operačních šablon naplánovaných pomocí softwaru, který umožňuje propojení se softwarem zubní laboratoře a výrobním centrem. Řízená implantace pomocí operační šablony je bezpečná a přesná implantace. Lékaři oceňují méně stresu z anatomie při zákroku (n. mandibularis, kořeny zubů, V lamela). Pevné šablony umožňují přenos plánovaných pozic implantátů a přesnou a bezpečnou preparaci lůžka implantátu, šetrný způsob operace, zkrácení času operace i rychlejší hojení. Řízená implantace umožňuje díky přesnosti pozice implantátů vhodné podmínky pro provizorní rekonstrukce i pro definitivní protetické ošetření.

Přesnost umístění implantátů

Přesnost umístění implantátů

Přesnost zavedení implantátů je důležitou výhodou, kterou bez šablon ztrácíte. Při zachování doporučených postupů je přesnost v desítkách mikrometrů.

Rychlost a šetrnost zákroku

Rychlost a šetrnost zákroku

Díky možnost operovat "flapless" je celá operace jednodušší a pro pacienta výrazně příjemnější. Proces hojení je výrazně zjednodušený a pacienti poznají rozdíl.

Předem naplánovaná protetika

Předem naplánovaná protetika

Finálním produktem je kvalitní protetika a estetické řešení. Díky možnosti vše předem naplánovat s ohledem na nabídku kosti a optimální pozice protetiky jsou pozice implantátů v přesně plánovaných pozicích. Nečeká Vás tedy žádné překvapení.

Řízená implantologie v praxi / Zkušenosti

Díky propracovanosti našeho systému a výrobě i podpoře v ČR a v českém jazyce si systém řízeného zavádění implantátů nachází oblibu jak u velmi zkušených implantologů, kterým umožňuje vyřešit náročné případy, tak u méně zkušených lékařů, kterým umožňuje zavádět implantáty přesněji, rychleji a šetrněji k pacientovi.

MUDr. Jiří Hrkal

Na základě vyhodnocení kostní nabídky můžeme OP šablonu použít pro kompletní preparaci štoly implantátu (metodou flap-less) až po zavedení implantátů. Jedná se o bezpečnou a šetrnou metodu zavádění implantátů.

MUDr. Roman Tichý

U systému řízené implantologie oceňuji především přesnost umístění implantátů, šetrnější preparaci a vyšší jistotu protetického výsledku.

MUDr. Robert Slominsky

Doporučuji všem co chtějí využít všech výhod digitálního plánování implantátů. Využijí jej jak specialisté, tak stomatologové s nedostatkem času.

Jak na to?

Stačí jen několik kroků k tomu aby pacient odcházel spokojený s dobrým pocitem za Vaši kvalitní a profesionální práci. Workflow je jednoduchý a Vy získáte jistotu a objevíte nové horizonty a možnosti.

 • 1. CBCT vyšetření

  Vyšetřete pacienta pomocí CBCT rentgenu. Použijte kvalitní přístroj, tak aby data byla co nejlepší kvality. Pokud přístroj nevlastníte, můžete pacienta odeslat do jednoho z našich certifikovaných zobrazovacích center Navihelp, která jsou vybavena přístroji NewTom.

 • 2. Intraorální sken nebo sken modelu

  Naskenujte situaci v ústech pacienta pomocí intraorálního skeneru nebo naskenujte model získaný z otisku pacienta. Pokud nevlastníte intraorální skener nebo nemáte k dispozici skener modelů můžete zaslat pacienta pro pořízení skenu měkkých tkání do našeho certifikovaného centra Navihelp. můžete též odeslat model poštou a my Vám jej naskenujeme.

 • 3. Příprava

  V sofwaru provedeme sloučení DICOM dat z CBCT vyšetření s daty měkkých tkání ve formátu STL. Následuje protetický plán, který je možné díky cloud systému caseXchange sdílet s laboratoří v reálném čase. Na základě navržených pozic implantátů navrhne systém šablonu, kterou Vám vytiskneme na tiskárně s přesností 16 mikrometrů.

 • 4. Zavedení implantátů

  Šablonu upevníte dle individuálního plánu na čelist (na zbytkový chrup, kost, sliznici) a provedete zákrok a zavedení implantátů. Potřebujete speciální sadu pro zavádění implantátů pomocí šablon. Doporučíme Vám vhodné řešení.

 • Pojďte
  do toho
  s námi!

Výrobu lze doplnit o cenově dostupnou provizorní protetiku pomocí 3D tisku a další produkty firem Microdent a CAMOSCI - Imaging & Innovation

Doporučujeme

Vzhledem k tomu, že náš systém je otevřený, tak můžete využít široké škály různých přístrojů. My doporučujeme a sami používáme toto vybavení. Přesnost zobrazení, kvalitní software a propjení, zkušenosti a podpora jsou důležitými aspekty naší volby.

NewTom

Značka CBCT systémů pro ty kdo hledají kvalitu, jistotu a spolehlivost. Špičkové technologie podpořené kvalitní uživatelskou podporou.

Dentalwings

Dental Wings se během posledních několika let staly globálním standardem CAD/CAM v zubních laboratořích a nyní i ordinacích. V ČR se jedná o zdaleka nejprodávanější značku.

DWIO

Nový revoluční intraorální skener. Zcela nová a neuvěřitelně kompaktní 3D skenovací technologie Multiscan Imaging (TM).

Nabídku Vám vyhotoví dodavatelé zobrazovacích center Navihelp.